אסף רזין

צרו קשר

פרסומים

השכלה

דוקטורט ותואר מוסמך, כלכלה, אוניברסיטת שיקגו, תואר מוסמך ותואר בוגר, כלכלה חקלאית, אוניברסיטה העברית

אסף רזין /
עמית בתכנית מדיניות הכלכלה

פרופ' רזין נולד בקיבוץ שמיר בשנת 1941. הוא חבר סגל בפקולטה לכלכלה באוניברסיטת קורנל בניו יורק ופרופסור אמריטוס באוניברסיטת תל אביב. הוא בעל תואר בוגר ומוסמך בכלכלה חקלאית מהשלוחה של האוניברסיטה העברית ברחובות, וכן תואר שני נוסף בכלכלה ודוקטורט בכלכלה מאוניברסיטת שיקגו.
רזין לימד באוניברסיטת מינסוטה ולאחר מכן באוניברסיטת תל אביב, ואף שימש בכמה תפקידי ניהול במוסד: ראש החוג לכלכלה, דקאן הפקולטה למדעי החברה בשנים וסגן הרקטור בשנים. בשנת 2001 הצטרף רזין לסגל אוניברסיטת קורנל, והוא שימש כמרצה אורח באוניברסיטאות רבות ברחבי ארצות הברית: אוניברסיטת שיקגו, אוניברסיטת הרווארד, אוניברסיטת פרינסטון, אוניברסיטת נורת'ווסטרן, אוניברסיטת ברקלי, אוניברסיטת יל ואוניברסיטת סטנפורד. כמו כן הוא לימד בבית הספר לכלכלה של לונדון ובאוניברסיטת מינכן.
פרופ' רזין שימש כיועץ במוסדות שונים: קרן המטבע הבין-לאומית, הבנק של אנגליה, בנק ישראל והבנק של הונג-קונג. בשנת 1979 כיהן רזין תקופה קצרה כמנהל הרשות לתכנון כלכלי במשרד האוצר. נוסף על כך הוא כיהן כנשיא האגודה הישראלית לכלכלה וכדירקטור מטעם הציבור בבנק יהב ובבנק הבינלאומי הראשון.
רזין כתב ספרים ופרסם מאמרים רבים בכתבי עת מדעיים מובילים בעולם, כגון American Economic Review, Journal of Political Economy, Quarterly Journal of  Economics, ו-Econometrica. פרסומו האחרון הוא Understanding Global Crises בהוצאת MIT.