ג

צרו קשר

פרסומים

השכלה

ג'נט רותנברג-פאק ז"ל

ג'נט רותנברג-פאק היא פרופסור בדימוס במחלקת כלכלת העסקים והמדיניות הציבורית בבית הספר ע"ש ורטון באוניברסיטת פנסילבניה. מוקד המחקר שלה היה כלכלה ציבורית, בדגש על כלכלה עירונית ואיזורית. פאק חוקרת כיום את הגורמים העיקריים בהוצאות הציבוריות (שותפויות והוניות) בארצות הברית, בניסיון לראות האם הטיעונים בפרסומו שלJ.K. Galbraith ‎, The Affluent Society ‎, אכן ניתנים לביסוס. היא החלה את הקריירה שלה ככלכלנית עבור הסוכנות לפיתוח מחדש של ניו הייבן, קונטיקט, שעברה התחדשות אורבנית ניכרת באותה עת. במהלך אותן שנים היא היתה מרצה במחלקה לתכנון עירוני באוניברסיטת ייל ולימדה קורסים בנושא עיצוב אורבני.

משם היא עברה לתפקיד בבית הספר למדיניות ציבורית ועירונית שהוקם מחדש באוניברסיטת פנסילבניה (1970). כאשר האוניברסיטה העבירה את תכניות המדיניות הציבורית שלה לבית הספר ע"ש ורטון, פק היתה בין החברים הראשונים במחלקה החדשה למדיניות ציבורית ועירונית (1978), כיום המחלקה לכלכלה עסקית ומדיניות ציבורית. היא הייתה יושבת ראש המחלקה מ-1992 עד 1997. במהלך התקופה הזו היא גם הייתה העורכת של Journal of Public Policy and Management, יולי 1994 עד 1999.

פרופסור פק גם העבירה שנים רבות (בחופשה מאוניברסיטת פנסילבניה) במכון ברוקינגס בוושינגטון די-סי. מחקרים פרודוקטיביים רבים ופעילויות מקצועיות אחרות צמחו מאותה התאגדות. היא הכותבת והעורכת של כמה ספרים, לרבות Urban Models: Diffusion and Policy Application; Sunbelt/Frostbelt: Public Policies and Market Forces in Metropolitan Development; וכן Growth and Convergence in Metropolitan America. נוסף לכך, משנת 2000 עד 2009 היא ארגנה ועידה שנתית בנושאים אורבניים (שהשתתפו בה כ-40 מלומדים מובילים בתחום העיור). כל ועידה סוכמה בכרך של Brookings Wharton Papers on Urban Affairs – קובץ מאמרים ותגובות למאמרים עם הקדמה מאת פק ועורך המשנה של הכרך ויליאם גייל.

לאורך הקריירה שלה פרופסור פק הייתה בקשר עם סגל אקדמי בישראל, והעבירה כמה קיצים במוסדות אקדמיים או במוסדות מחקר בישראל, לרבות האוניברסיטה העברית בירושלים ומכון ירושלים ללימודי ישראל. היא הייתה חברה  בוועדה המייעצת הבין-לאומית של המרכז הבינתחומי בהרצליה.