ד"ר הנרי ג

צרו קשר

פרסומים

השכלה

PhD, Economics, Harvard University; BA, UCLA

ד"ר הנרי ג' ארון

הנרי ארון הוא כעת חבר בכיר בסגל האקדמי של ברוס ווירג'יניה מקלורי בתכנית ללימודי כלכלה של מכון ברוקינגס. בין 1990 ל-1996 הוא היה מנהל התכנית ללימודי כלכלה.

הוא לימד באוניברסיטת מרילנד משנת 1967 עד 1989 – למעט בשנים 1977 ו-1978, אז שימש בתור עוזר המזכיר לתכנון ואומדן במשרד הבריאות, החינוך והרווחה של ארצות הברית. כמו כן שימש ארון כיושב הראש בוועדה המייעצת למוסד האמריקאי לביטוח לאומי ב-1979. במהלך השנה האקדמית 1996-1997 הוא היה עמית של גוגנהיים במרכז למחקרים מתקדמים במדעי ההתנהגות של אוניברסיטת סטנפורד. הוא בוגר UCLA ומחזיק בתואר דוקטור בכלכלה מאוניברסיטת הארוורד.

 

ד"ר ארון חבר בוועדה לקצבאות בריאות של מחוז קולומביה ומשמש כיושב ראש של הוועדה המייעצת של ביטוח לאומי בארצות הברית. הוא חבר במכון לרפואה, באקדמיה האמריקאית לאמניות ולמדעים, בוועדה המייעצת של מכון סטנפורד לחקר מדיניות כלכלית, ובוועדה המבקרת של בתי הספר לרפואה ולרפואת שיניים בהארוורד. הוא היה חבר בדירקטוריון של Abt Associates, והוא חבר בדירקטוריון של המרכז לעדיפויות תקציב ומדיניות. כמו כן הוא היה חבר מייסד, סגן מנכ"ל ויושב ראש הדירקטוריון של האקדמיה הלאומית של ביטוח ממלכתי. הוא היה סגן המנכ"ל וחבר בוועדה המנהלת של ההתאחדות הכלכלית האמריקאית, וגם נשיא ההתאחדות למדיניות וניהול ציבוריים. הוא היה חבר בדירקטוריון של קרן הזכאות לדמי פרישה לאנשי הוראה ואוניברסיטת ג'ורג'טאון. בין פרסומיו של ארון:

 

Closing the Deficit: How Much Can Later Retirement Help? (with Gary Burtless); Taxing Capital Income: Do We? Should We? Can We? (coedited with Leonard Burman and Eugene Steuerle); Can We Say No: The Challenge of Health Care Rationing (with Melissa Cox); Coping With Methuselah: The Impact of Molecular Biology on Medicine and Society (coedited with William Schwartz); Agenda for the Nation (coedited with James Lindsay and Pietro Nivola); Crisis in Tax Administration (coedited with Joel Slemrod); The Plight of Academic Medical Centers, Countdown to Reform: The Great Social Security Debate (with Robert Reischauer); and Setting National Priorities: The Year 2000 and Beyond, which he coedited. Other books include The Painful Prescription: Rationing Hospital Care (coauthored with William Schwartz); Can America Afford to Grow Old? (coauthored with Barry Bosworth and William Gale); Serious and Unstable Condition: Financing America's Health Care; Economic Effects of Fundamental Tax Reform (coedited with William Gale); and Behavioral Aspects of Retirement Economics (editor).