ד"ר רוברט א

צרו קשר

פרסומים

השכלה

PhD, JD, M.Phil, Yale University; BS in Economics, University of Pennsylvania, the Wharton School

ד"ר רוברט א' ליטן

בתור כלכלן ועורך דין, לליטן יש כמעט ארבעה עשורים של ניסיון בתחומי המשפט, המחקר והמדיניות הכלכלית, ובתור מנהל במגזר הפרטי, הציבורי והממשלתי. באמצעות פרסומיו הנרחבים, עדויותיו ונאומיו הרבים, הוא נעשה מומחה לאומי בעל שם בפיקוח, מלחמה במונופולים, יזמות ומימון, ונושאי מדיניות אחרים.

ליטן משתייך כעת לארגונים רבים. הוא ידיד בכיר שאינו תושב במכון ברוקינגס, שם שימש בעבר כסגן מנכ"ל ומנהל לימודי הכלכלה, וגם כידיד בכיר; הוא יועץ של KoreinTillery, חברת עורכי דין שנמצאת בסנט לואיס ושיקגו ומתמחה בהתדיינות בתיקים גדולים; וכן כלכלן ראשי בחברת Main Street Genome, חברת סטארט-אפ הממוקמת בוושינגטון די-סי. במסגרת תפקיד זה הוא מספק ניתוח פיננסי לעסקים קטנים.

ליטן חבר גם בכמה ועדות מייעצות: קרן סמית' ריצ'רדסון; הוועדה לפיתוח הכלכלה; והמכון האמריקאי למלחמה במונופולים; וכן מרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל. הוא גם יועץ מיוחד של Economists, Inc. בוושינגטון די-סי.

נוסף לניהול המחקר הכלכלי בברוקינגס, ליטן שימש בתפקידים דומים בקרן קאופמן וגם ב-Bloomberg Government. הוא היה חבר בוועדה המייעצת הבין-לאומית של Principal Financial Group, וגם מונה לכמה תפקידים בכירים בתור כלכלן ועורך דין בממשל הפדרלי של ארצות הברית.

במהלך קריירת המחקר שלו, ליטן כתב או היה כותב שותף של 27 ספרים וערך 14 נוספים. כמו כן הוא כתב לבד או בשיתוף יותר מ-200 מאמרים בפרסומים מקצועיים ופופולריים. ספרו האחרון, שיצא לאור בהוצאת Wiley בסתיו 2014, הואThe Trillion Dollar Economists.

ליטן סיים תוארB.S. בכלכלה (בהצטיינות יתרה) בבית הספר לכספים ע"ש ורטון באוניברסיטת פנסילבניה; תואר J.D. בבית הספר למשפטים של ייל; ותוארי M. Phil. ו-Ph.D. באוניברסיטת ייל.