השגריר סטיוארט אייזנשטט

צרו קשר

פרסומים

השכלה

JD, Harvard Law School; AB University of North Carolina at Chapel Hill

השגריר סטיוארט אייזנשטט

השגריר אייזנשטט עומד בראש הפרקטיקה הבין-לאומית של החברה קובינגטון. עבודתו בקובינגטון מתמקדת בפתרון בעיות בסחר בין-לאומי ומחלוקות עסקיות עם ממשלת ארצות הברית וממשלות זרות, ועסקאות ותקנות עסקיות בין-לאומיות בשם חברות מארצות הברית ואחרות ברחבי העולם.

במשך עשור וחצי של שירות לציבור בשלושה מוסדות שונים של ממשלת ארצות הברית, השגריר אייזנשטט החזיק בכמה עמדות מפתח בכירות, לרבות היועץ הראשי של הבית הלבן בנושא מדיניות פנים לנשיא ג'ימי קרטר (1981-1977); שגריר ארצות הברית באיחוד האירופי; סגן שר המסחר לענייני סחר בין-לאומי; סגן שר החוץ לענייני כלכלה, עסקים וחקלאות; וכן סגן שר האוצר בממשל קלינטון (2001-1993).

בתקופת ממשל קלינטון, היה לאייזנשטט תפקיד חשוב בפיתוח של יוזמות בין-לאומיות חיוניות, לרבות ניהול משא ומתן באג'נדה הטרנס-אטלנטית עם האיחוד האירופי (הקמת מה שהיווה את המסגרת ליחסים של ארצות הברית עם האיחוד האירופי); הפיתוח של הדיאלוג העסקי הטרנס אטלנטי (TABD) בקרב מנכ"לים מאירופה וארצות הברית; ניהול משא ומתן על הסכמים עם האיחוד האירופי בנוגע לחוק הלמס-ברטון וחוק הסנקציות על איראן ולוב; ניהול המשא ומתן בעניין הסכם הנמלים היפניים עם ממשלת יפן; וכן המשא ומתן של פרוטוקול קיוטו על התחממות גלובלית, שם עמד בראש המשלחת של ארצות הברית.

רוב העניין בעשיית צדק מאוחר עם קורבנות השואה וקורבנות אחרים של הרודנות הנאצית במלחמת העולם השנייה נבע מתפקידו המוביל בממשל קלינטון בתור נציג מיוחד של הנשיא ושר החוץ לענייני תקופת השואה. הוא ניהל משא ומתן מוצלח בהסכמים חשובים עם השוויצרים, הגרמנים, האוסטרים והצרפתים, ועם מדינות אירופיות אחרות, בנושא השבת רכוש, תשלום לעובדי עבודות כפייה, החזרת פריטי אמנות שנבזזו, חשבונות בנק, וכן תשלום של פוליסות ביטוח. ספרו בנושא אירועים אלו, Imperfect Justice: Looted Assets, Slave Labor, and the Unfinished Business of World War II, התקבל באהדה בפרסומים במגזינים כגון "ניו יורק טיימס", "לוס אנג'לס טיימס", "וושינגטון פוסט", Business Week וגם Publisher's Weekly. הספר אף תורגם לגרמנית, צרפתית, צ'כית ועברית.

השגריר אייזנשטט קיבל שבעה תוארי דוקטור של כבוד מאוניברסיטאות ומוסדות אקדמיים. הוא זכה בפרסים אזרחיים נכבדים ממשלות צרפת (לגיון הכבוד), גרמניה, אוסטריה ובלגיה, כמו גם משר החוץ האמריקאי וורן כריסטופר, שרת החוץ האמריקאית מדליין אולברייט, וכן שר האוצר לורנס סאמרס. ב-2007 הוא הוכרז כ"עורך הדין המוביל בסחר בינלאומי" בוושינגטון די-סי מטעם כתב העתLegal Times. מאמרים פרי עטו במגוון נושאים בין-לאומיים ומקומיים מופיעים ב"ניו יורק טיימס", Financial Times, "הראלד טריביון" הבינלאומי, וושינגטון פוסט, לוס אנג'לס טיימס, מגזין Foreign Policyומגזין Foreign Affairs. השגריר אייזנשטט גדל והתחנך בבתי הספר הציבוריים של אטלנטה. הוא סיים בהצטיינות את לימודיו באוניברסיטת צפון קרוליינה בצ'אפל היל, באחוות פי בטא קאפה, ואת בית הספר למשפטים של הארוורד. הוא נשוי לפרנסיס אייזנשטט ויש לו שני בנים וחמישה נכדים.