יוסי שביט /
ראש תכנית מדיניות החינוך

פרופ' יוסי שביט הוא פרופסור לסוציולוגיה באוניברסיטת תל אביב ומופקד הקתדרה על שם ויינברג לחקר ריבוד ואי-שוויון.  הוא מתמחה בחקר אי שוויון חברתי בדגש על חינוך ומדיניות חינוכית. כמו כן, הוא חוקר יחסים אתניים בישראל. כיום הוא מוביל (בשיתוף עם ד"ר אורי שויד) מחקר בנושא שילוב יהודים וערבים בבתי ספר. המחקר, במימונה של קרן ג'ייקובס, ממפה את הקשרים החברתיים בין ערבים ליהודים הלומדים בבתי ספר מעורבים.

 

שביט הוביל  כמה מחקרים בין-לאומיים השוואתיים בנושא אי שוויון חברתי. אלו כוללים מחקר בנושא יציבות מול שינויים באי שוויון בהזדמנויות חינוכיות (Persistent Inequality, 1993); מחקר הבוחן את השוני בין מדינות שונות במעבר של צעירים מבית הספר לשוק העבודה (From School to Work, 1998); ומחקר על אי שוויון בהשכלה גבוהה (Stratification in Higher Education, 2007). כמו כן, הוא פרסם מאמרים רבים בנושאי אי שוויון חברתי, יחסים אתניים וחינוך בישראל ובעולם.

 

פרופ' שביט השלים את לימודי הדוקטורט באוניברסיטת וויסקונסין שבמדיסון וזכה במלגות אלון וספנסר לחוקרים צעירים. בעבר הוא שימש פרופסור ב-European University Institute ועד לאחרונה כיהן כנשיא האגודה הישראלית לסוציולוגיה. כיום הוא עומד בראש צוות מדיניות החינוך במרכז טאוב וחבר באגודת הסוציולוגים היוקרתית Sociological Research Association.