מרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל מודיע על מינויו של פרופ' אבי וייס לתפקיד מנהל המרכז

מרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל מודיע על מינויו של פרופ' אבי וייס מהמחלקה לכלכלה באוניברסיטת בר אילן, לשעבר הכלכלן הראשי של רשות ההגבלים העסקיים, למנהל מרכז טאוב.

פרופ' וייס הוא בעל דוקטורט בכלכלה מאוניברסיטת שיקגו. הוא מכהן כחבר סגל באוניברסיטת בר-אילן מאז שנת 1988 ושימש כראש המחלקה לכלכלה בשנים 2005-2008. תחום ההתמחות שלו הוא כלכלה יישומית, ומחקריו עוסקים בארגון תעשייתי, הגבלים עסקיים, שוק העבודה, משפט וכלכלה, וכלכלה התנהגותית וניסויית. וייס עורך את "הרבעון לכלכלה" – כתב העת של האגודה הישראלית לכלכלה – והוא עורך שותף של כתב העת Economic Inquiry. במסגרת פעילותו הציבורית שימש פרופ' וייס ככלכלן הראשי והמשנה לממונה על ההגבלים העסקיים בין השנים 2003-2005, היה חבר בוועדת ההיצף בשנים 1999-2003 ובוועדת המשנה ליוקר המחיה ותחרות של ועדת טרכטנברג ושימש כחבר מייעץ בוועדת בכר לרפורמה בשוק ההון. היום הוא חבר בצוות התחרות של הפורום לאסטרטגיית-על לישראל. פרופ' וייס הוא עמית מחקר ב-IZA (מוסד לחקר שוק העבודה) בגרמניה משנת 2000. לאורך הקריירה האקדמית שלו פרסם וייס מעל 40 מאמרים בכתבי עת וספרים מקצועיים.

פרופ' וייס נבחר לאחר תהליך חיפוש מעמיק שערכה ועדת האיתור בעזרת מומחים בלתי תלויים, ויהיה המנהל הרביעי של המרכז מאז היווסדו ב-1982. מרכז טאוב רוצה להודות למנהל בפועל, ד"ר צבי פיין, על שירותו בתפקיד בתקופת המעבר.

פרופ' וייס יוביל את צוות המחקר הבכיר של מרכז טאוב – הכולל את פרופ' דב צ'רניחובסקי, פרופ' יוסי שביט ונחום בלס – ואת צוות החוקרים כולו, המיומן בעריכת מחקרים כלכליים וחברתיים לטובת עתידה של מדינת ישראל. לדבריו של פרופ' וייס: "אני מתרגש מאוד להצטרף למרכז טאוב ולהוביל צוות כה מיומן ומקצועי, שבזכותו המחקרים שמפיק המרכז נמצאים במרכז הדיון הציבורי. אפעל בכל כוחי כדי שמרכז טאוב ימשיך לקדם את השיח הציבורי במגוון נושאים חברתיים וכלכליים על ידי הצגת נתונים מעמיקים ובלתי מוטים לציבור הרחב. בהנהגתי מטרתנו תהיה להציג גם את הטוב וגם את החלקים הטעונים שיפור, לבחון אלטרנטיבות למדיניות הקיימת ולהציע למקבלי ההחלטות שינויים שיכולים להמשיך להצעיד את המדינה בכיוונים הרצויים".

מרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל הוא מוסד עצמאי ולא-מפלגתי למחקר חברתי-כלכלי היושב בירושלים. המרכז מעניק למקבלי ההחלטות המובילים בארץ ולציבור הרחב מבט-על בתחומי הכלכלה והחברה. הצוות המקצועי של המרכז והצוותים הבין-תחומיים – הכוללים חוקרים בולטים מהאקדמיה ומומחים מובילים מתחומי המדיניות – עורכים מחקרים ומציעים המלצות למדיניות בסוגיות החברתיות-כלכליות המרכזיות שהמדינה ניצבת מולן.

לפרטים נוספים ולתיאום ריאיון נא לפנות לגל בן דור, מנהלת שיווק ותקשורת במרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל: 054-4642333.