פרופ

צרו קשר

פרסומים

השכלה

PhD. Economics, MIT; BA United States Air Force Academy

פרופ' אריק הניושק

אריק הניושק הוא חבר סגל בכיר (במסגרת משרה ע"ש פול וג'ין האנה) במכון הובר שבאוניברסיטת סטנפורד. הוא היה דמות מובילה בפיתוח של ניתוח כלכלי של עניינים הנוגעים לחינוך. הוא פרסם מחקרים רבים שצוטטו רבות על ההשפעות של הקטנת גודל הכיתות, נשיאה באחריות לסיכונים גבוהים, הערכות עם ערך מוסף על איכות המורים, ונושאים אחרים הקשורים לחינוך. החלוציות שלו בניתוח המודד את איכות המורים באמצעות צמיחה בהישגי התלמידים מהווה את הבסיס למחקרים נוכחיים על הערך המוסף של מורים ובתי ספר. לאחרונה הראה הניושק שאיכות החינוך קשורה באופן הדוק לצמיחה הכלכלית הלאומית.

ספרו האחרון, Endangering Prosperity: A Global View of the American School, בוחן את הביצועים של בתי ספר בארצות הברית מנקודת מבט בין-לאומית, ומזהה את המחירים של חוסר שיפור בתוצאות התלמידים. ספרו הקודם,Schoolhouses, Courthouses, and Statehouses: Solving the Funding-Achievement Puzzle in America's Public Schools, מתאר כיצד ניתן להשתמש במדיניות משופרת של מימון בתי ספר כדי להגשים את מטרותינו הרצויות. Courting Failure, the Handbook on the Economics of Education  (ארבעה כרכים),,The Economics of Schooling and School Quality, Improving America’s Schools, Making Schools Work, Educational Performance of the Poor, Education and Race, Modern Political Economy, Improving Information for Social Policy Decisions, and Statistical Methods for Social Scientists. מאמריו המלומדים הרבים, העוסקים במגוון רחב של נושאים חינוכיים, מצוטטים באופן נרחב מאוד הן בכתבי עת מקצועיים והן בדיוני מדיניות.

הניושק הוא יושב הראש הוועד המנהל בפרויקט בתי הספר של טקסס באוניברסיטת טקסס בדאלאס, שותף למחקר של הלשכה הלאומית למחקרים כלכליים, וחבר בכוח המשימה "קורט" בנושא 12 שנות לימוד. לאחרונה הוא שימש בתור המפקח על הוועדה ליושר ולמצוינות של משרד החינוך של ארצות הברית. הוא היה יושב ראש הדירקטוריון של הוועדה הלאומית למדעי החינוך בשנים 2010-2008. כעת הוא הרכז האזורי לכלכלת החינוך של רשת המחקר CESifo.

בעבר החזיק הניושק במינויים אקדמיים באוניברסיטת רוצ'סטר, אוניברסיטת ייל, והאקדמיה של חיל האוויר של ארצות הברית. השירות שלו בממשלה כולל את תפקיד סגן מנהל משרד התקציבים של הקונגרס, כלכלן בכיר בסגל מועצת היועצים הכלכליים, וכן כלכלן בכיר במועצה ליוקר המחיה. הוא מונה למגוון ועדות מדיניות, לרבות ועדת המושל למצוינות בחינוך של קליפורניה וכן ועדת המושל להכנה לקולג' בטקסס. הוא חבר באקדמיה הלאומית לחינוך והאקדמיה הבין-לאומית לחינוך, לצד היותו ידיד איגוד כלכלני שוק העבודה וההתאחדות האמריקאית לחקר החינוך. כמו כן הוא זכה בפרס פורדהם על ידענות דגולה ב-2004.

הניושק סיים בהצטיינות את האקדמיה של חיל האוויר של ארצות הברית והשלים את הדוקטורט בכלכלה במכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT). הוא שירת בחיל האוויר של ארצות הברית מ-1965 עד 1974.