בן-ציון זילברפרב 

צרו קשר

פרסומים

השכלה

דוקטורט, כלכלה, אוניברסיטת פנסילבניה, תואר מוסמך, כלכלה, אוניברסיטת בר-אילן, תואר בוגר, כלכלה ומִנהל עסקים, אוניברסיטת בר-אילן

בן-ציון זילברפרב  /
עמית בתכנית מדיניות הכלכלה

פרופ' זילברפרב הוא דקאן בית הספר לבנקאות ושוק ההון במכללה האקדמית נתניה ופרופסור חבר לכלכלה באוניברסיטת בר-אילן. הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ומִנהל עסקים ותואר שני בכלכלה מאוניברסיטת בר-אילן, ודוקטורט בכלכלה מאוניברסיטת פנסילבניה. פרופ' זילברפרב כיהן כמנכ"ל משרד האוצר בשנים 1998–1999. כמו כן הוא שימש כראש המחלקה לכלכלה, דקאן הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת בר-אילן, מנהל הרשות לתכנון כלכלי, דירקטור בקופות הגמל של בנק לאומי, יועץ להפרטת "אל-על" ויועץ לגופים פיננסיים שונים. זילברפרב היה חבר במועצות מנהלים של חברות רבות, ביניהן: חברת Fundtech, "כלל גמל וקרנות השתלמות", "פרטנר".

 

נוסף על כך פרופ' זילברפרב היה מנהל מכון עזריאלי לחקר כלכלת ישראל ומנהל המכון למחקר כלכלי באוניברסיטת בר-אילן, וכן חוקר בכיר במכון הישראלי הבין-לאומי. משמש כיום כדירקטור בחברות פריגן, ברימאג דיגיטל אייג' וקבוצת דלק. הוא חבר ועדת ההשקעות של מכללת שנקר, אוניברסיטת בר-אילן, הקרן הדו-לאומית ארה"ב ישראל, קופת הפנסיה של חברת חשמל ועוד. פרופ' זילברפרב כתב את הספר "הפרטת חברות בישראל ובעולם" עם שלמה אקשטין ושמעון רוזביץ, ופרסם עשרות מאמרים בכתבי עת מקצועיים בנושאי כלכלת ישראל ובעיקר אינפלציה, הפרטה, הצמדה, שוקי כספים וסחר חוץ.