פרופ

צרו קשר

פרסומים

השכלה

PhD, Public Policy, Harvard Kennedy School of Government; BA, Tufts University

פרופ' דיוויד אוטור

פרופ' דיוויד אוטור הוא פרופסור לכלכלה ב-MIT, שותף למחקר של הפקולטה של הלשכה הלאומית לחקר הכלכלה, שותף מחקרי במעבדת עבדול ג'מיל לטיף למלחמה בעוני, מנהל בשיתוף היוזמה של MIT למלחמה באי השוויון ולמען יעילות בתי הספר, מנהל שותף של מרכז המחקר בנושא אובדן כושר עבודה מטעם הלשכה הלאומית למחקרים כלכליים, ועורך ראשי של כתב העת Journal of Economic Perspectives.
אוטור חוקר כיצד שוק העבודה מושפע משינויים טכנולוגיים וגלובליזציה, אי השוויון בשכר, ביטוח אובדן כושר עבודה ואספקת כוח עבודה, ועזרה זמנית וסידורי עבודה אמצעיים אחרים. אוטור קיבל את פרס קריירה מטעם קרן המדע הלאומית (NSF), מעמד חבר בקרן אלפרד פ' סלואן, את פרס שרווין רוזן על תרומה יוצאת דופן בתחום כלכלת שוק העבודה, וכן את פרס ג'יימס א' ורות' לויטן מ-MIT על מצוינות בהוראה. הוא גם נבחר לעמית האקדמיה האמריקאית לאמנויות ומדעים. אוטור השלים תוארראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת טאפטס וכן דוקטורט במדיניות ציבורית מבית הספר לממשל ע"ש קנדי באוניברסיטת הארוורד ב-1999.
לפני שפנה ללימודים מתקדמים, הוא העביר שלוש שנים בהענקת השכלה במיומנויות המחשב לילדים ומבוגרים מעוטי יכולת בסן פרנסיסקו ובדרום אפריקה. אוטור גם מחזיק במשותף בסרט הקפטן של נבחרת ההוקי MIT Economics, שזכתה למוניטין של אחת מהקבוצות המכובדות ביותר בליגה הפנימית של MIT.