באנו, נשארנו!
מחבר: צוות מרכז טאוב

שתי חברות בצוות של מרכז טאוב – טובה כהן ותמר פרידמן – הגיעו למרכז מארצות הברית במטרה להשתתף בתכנית התמחות בת שנה של Israel Institute. אולם לאחר ההתמחות שתיהן המשיכו לעבוד בתפקידים חדשים במרכז טאוב ובחרו בישראל כביתן.

girlsgoneIL

טובה

קבלת אזרחות ישראלית היא רעיון שהשתעשעתי בו מאז שהייתי נערה. ב-2015 החלטתי סופית לעלות לישראל ולבנות את חיי במדינה, ועבודתי במרכז טאוב הייתה חלק מרכזי במסע הזה. לאחר סיום לימודים באוניברסיטת קולורדו והתמחות בת שנה במחלקת השיווק של המרכז, התגבשה בי ההבנה שקובעי מדיניות מקבלים החלטות על הצד הטוב ביותר כשהם מודעים לעובדות, ולא מתבססים על הנחות. במסגרת עבודתי במחלקת השיווק גיליתי גם את כישוריי בתחום ניהול הפרויקטים, והכל יחד הוביל אותי להחלטה להישאר במרכז טאוב כמנהלת פרויקטים ורכזת קשרי ממשל – ולעבור לישראל באופן קבוע.

אני חיה בתל אביב התוססת, ועבודתי במרכז טאוב ביססה את ביטחוני בדיונים על נושאי מדיניות חברתית עם חבריי. אני מבלה את ימיי בביצוע חלקי בניסיון לעצב מדיניות ישראלית חזקה יותר – מה עוד עולה חדשה יכולה לבקש?

תמר

הגעתי למרכז טאוב בסתיו 2015, לאחר שסיימתי את לימודיי באוניברסיטת פנסילבניה באביב. חיפשתי דרכים להבין טוב יותר את המדיניות בישראל ולהשפיע עליה, כך שהתמחות במרכז הייתה צעד טבעי. אחרי שנה של עבודה בתחומי השיווק ויחסי הציבור באנגלית, החלטתי להישאר במרכז טאוב במשרה חדשה: פיתוח תכנים קצרים המתבססים על מחקרי המרכז ופונים לקהל רחב יותר. התכנים הללו מסייעים למרכז לסלול את דרכו אל הציבור, ולהראות לו מה הן המגמות החברתיות-כלכליות בישראל ואיך הן משפיעות על חייו.

כשהגעתי להתמחות תכננתי "לסמן וי" על חיים בישראל, אולם לאורך הדרך שעברתי בשנה וחצי האחרונות החלטתי להישאר בישראל ולבנות את חיי כאן. לפני חודש אני ואישי הפכנו את המעבר לרשמי ונרשמנו כאזרחי ישראל (והמשכנו לחגוג עם עמיתיי לעבודה!).

בחזרה אל הבלוג

הירשמו לרשימת התפוצה שלנו