פרופ' יוסי שביט מצטרף לשורות האקדמיה האמריקאית לחינוך
מחבר: צוות מרכז טאוב

Yossi picture

"אני גאה על כך שנבחרתי להיות חלק מקבוצה כה מיוחדת של חוקרים, ומקווה שהקשר שלי עם חברי האקדמיה האמריקנית הלאומית לחינוך יתרום לעבודת המחקר שלי במרכז טאוב."

מרכז טאוב גאה לבשר כי יוסי שביט, חוקר ראשי ויו"ר תוכנית מדיניות החינוך, נבחר על ידי האקדמיה האמריקאית לחינוך (NAEd) להצטרף לשורותיה במעמד חבר זר נלווה. חברי האקדמיה הם חוקרים מארצות הברית וממדינות אחרות הנבחרים בסיס הישגים יוצאי דופן בתחום מחקר החינוך. ארגון זה מוביל את המחקר על סוגיות הבוערות בתחום החינוך. הוא משמש אכסניה לחוקרים התורמים ומקדמים את המחקר בתחום. חזונה של האקדמיה האמריקנית הלאומית לחינוך הוא לקדם מחקר איכותי, שיביא לשיפור במדיניות החינוך וביישומה.

שביט הוא חוקר ראשי במרכז טאוב, ועומד בראש תוכנית מדיניות החינוך. הוא חבר מוערך בצוות המחקר של המרכז זה כעשור. כמו כן, שביט הוא מופקד הקתדרה לסוציולוגיה של אי שוויון ע"ש ויינברג בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת תל אביב.

שביט קיבל את תואר הדוקטור שלו מאוניברסיטת ויסקונסין שבמדיסון (1983), וזכה במלגות אלון וספנסר לחוקרים צעירים. הוא חבר באגודת הכבוד למחקר סוציולוגי (Sociological Resaerch Association) והיה מזכיר ועדת המחקר לריבוד של האגודה הבין-לאומית לסוציולוגיה (RC28). נוסף לכך, שביט היה בעבר פרופסור ב-European University Institute ואף עמד בראש המחלקה למדעי החברה והמדינה במוסד זה.

תחומי העניין העיקריים של שביט הם אי שוויון חברתי וסוציולוגיה של החינוך. כיום הוא חוקר שילוב חברתי בין תלמידים ערבים ויהודים בבתי ספר מעורבים בישראל. עוד הוא חוקר את השפעותיהם של החינוך וחוויות בתקופת הילדות המוקדמת על התפתחותם של ילדים, ועל אישיותם והישגיהם.

כמה ממחקריו האחרונים של שביט במסגרת מרכז טאוב עוסקים בגודל הכיתה, בהסללה בחינוך העל-יסודי, ובמגמות של שינוי והמשכיות באי שוויון בחינוך. שביט אף עמד בראש הכנס השנתי ע"ש הרברט מ' סינגר שקיים מרכז טאוב והוקדש לאי שוויון בחינוך בישראל (נובמבר 2017).

אנו משוכנעים כי עבודותיו של שביט יוסיפו להשפיע לא רק על החברה והמדיניות בישראל, אלא גם על המחקר הבין-לאומי, ומברכים אותו על הישגיו האקדמיים המרשימים. אנו נמשיך לעקוב אחר עבודתו במרכז טאוב ובכל מסגרת אחרת, וגאים בחלקו המשמעותי בתוכנית המדיניות שלנו.

בחזרה אל הבלוג

הירשמו לרשימת התפוצה שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים