ישראל בהשוואה בין-לאומית
מחבר: אלכס וינרב

היכן עומדת ישראל בהשוואה למדינות המפותחות מבחינת נדבקים ומתים לנפש מוירוס הקורונה?

page-01 (2)

בעמוד זה תמצאו תרשימים בעדכון סדיר (עדכון אחרון: 7.5.2020) שמציגים את שיעור הנדבקים בקורונה (כלומר מספר הנדבקים לכל 100,000 נפש) ואת שיעורי התמותה מקורונה (מספר מקרי המוות לכל 100,000 נפש) ב-36 מדינות OECD ובטייוואן.

אני מצליב את נתוני הקורונה, שנלקחו ממרכז CESS שבאוניברסיטת ג'ונס הופקינס, עם הערכות גודל האוכלוסייה של האו"ם מ-2019. התרשימים מחולקים לפי אזורים ב-OECD . בצד שמאל מוצג מספר הנדבקים ל-100,000 נפש ובצד ימין מספר מקרי המוות ל-100,000 נפש (שימו לב לשוני בצירי ה-Y בין שני התרשימים).

מנקודת מבט ישראלית המסקנה הכללית מההשוואות האלה ברורה למדי. שיעור ההדבקה ל-100,000 נפש בישראל קרוב יחסית לממוצע במדינות דרום ומערב אירופה, אך גבוה יותר מכמעט כל מדינות סקנדינביה ומדינות מזרח אירופה. באירופה, שיעור ההדבקה הדומה ביותר לזה של ישראל לכל אורך הפנדמיה הוא בגרמניה. מחוץ לאירופה, המגמה של ישראל הייתה זהה לזו של ארצות הברית מאז אמצע חודש מרץ עד תחילת אפריל, ועלתה על זו של אוסטרליה וניו זילנד, וגם על זו של מדינות מזרח אסיה שמשתייכות ל-OECD.

בשבועות האחרונים הצלחנו לשטח את העקומה, ואנחנו בכיוון אליו אנו שואפים. כפי שאנחנו מראים במקום אחר שיעור הנדבקים התייצבה בפחות מ- 0.5%, ומדי יום מגלים פחות מ-50 נדבקים חדשים.

לאורך הקורונה, החדשות הטובות יותר מבחינת ישראל הן במספר מקרי המוות לכל 100,000 נפש. מספר זה עומד בישראל על פחות מ-10% ממספר המתים לנפש בהולנד, בלגיה, שוויץ ובריטניה, ועל פחות מ-20% מבארצות הברית, בריטניה ושוודיה. אפילו בגרמניה ובפינלד, שמסתמנות בין המדינות שמתמודדות עם המגפה בצורה הטובה ביותר, מספר המתים ל-100,000 גבוה מזה בישראל. אנו דנים באחד הגורמים העיקריים לכך במקום אחר.

ישראל ומדינות ה-OECD באירופה

wesreuropemedbaltic

ישראל ומדינות OECD לא אירופאיות

northameeastasia

 

בחזרה אל הבלוג

הירשמו לרשימת התפוצה שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים