הודעה לעיתונות: פרופ' נדב דוידוביץ' מונה לראש תוכנית מדיניות הבריאות במרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל

מרכז טאוב מבשר היום על מינויו של פרופ' נדב דוידוביץ' לתפקיד יו"ר תוכנית מדיניות הבריאות. פרופ' נדב דוידוביץ' הוא רופא מומחה באפידמיולוגיה ובריאות הציבור ומנהל בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. בעבר היה ראש המחלקה לניהול מערכות בריאות באוניברסיטה ויו"ר המרכז לחקר מדיניות הבריאות בנגב.

בנוסף פרופ' דוידוביץ' הוא יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור, הנציג הישראלי הרשמי בוועד המנהל של האיגוד האירופי לבריאות הציבור, חבר בוועדות שונות של משרד הבריאות, לרבות קבינט המומחים של תוכנית "מגן ישראל", וחבר בוועדות בין-לאומיות שונות, בהן כוח המשימה לנגיף הקורונה של האיגוד האירופי של בתי הספר לבריאות הציבור.

פרופ' דוידוביץ' כתב מאמרים וספרים רבים בנושאי בריאות הציבור, מדיניות בריאות, כלכלת בריאות, ניהול מערכות בריאות, אתיקה וסוציולוגיה של הבריאות. עם התפרצות נגיף הקורונה בישראל היה מעורב במחקר ובהתוויית מדיניות ובייעוץ לגורמים שונים בארץ ובעולם, על הצורך בשינויים מבניים במערכת הבריאות ותוך דגש על נושאים חברתיים והתמודדות עם פערים בבריאות.

פרופ' נדב דוידוביץ' יחליף את פרופ' דב צ'רניחובסקי, שנפטר לפני חודשים אחדים, בתפקיד ראש תוכנית מדיניות הבריאות במרכז טאוב.

"אני מברך את פרופ' נדב דוידוביץ' עם מינויו לתפקיד ראש תוכנית מדיניות הבריאות במרכז טאוב – תוכנית מובילה במרכז, במיוחד אחרי שנה מאתגרת כל כך. אין לי ספק שפרופ' דוידוביץ' יתרום רבות למרכז, ושבהובלתו מחקרינו בתחום הבריאות ימשיכו לפרוח, ויסייעו לנו להשפיע על קבלת החלטות בתחום הבריאות לרווחת אזרחי ישראל", אמר פרופ' אבי וייס, נשיא מרכז טאוב.

מרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל הוא מוסד מחקר עצמאי ובלתי מפלגתי העוסק בנושאי כלכלה וחברה. המרכז מספק לקובעי המדיניות ולציבור מחקרים ונתונים בכמה מהסוגיות החשובות ביותר שישראל מתמודדת עימן בתחומי החינוך, הבריאות, הרווחה, שוק העבודה והמדיניות הכלכלית, כדי להשפיע על תהליכי קבלת ההחלטות בישראל ולשפר את רווחת כל תושבי המדינה.

לפרטים נוספים ולתיאום ריאיון נא לפנות לענת סלע-קורן, מנהלת שיווק, תקשורת וקשרי ממשל במרכז טאוב: 050-6909749